Допомогти сайту
Актуально
Третього не дано
21:16, 07 січня
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
25 лис 23:33Актуально


З турботою про кожного: як працює «легендарна» міська програма


Програма «З турботою про кожного» стала синонімом популізму та патерналізму. Проте чиновники так не вважають, позаяк щомісяця за допомогою звертаюся сотні людей. Скільки коштів витрачається в рамках цієї програми, на що саме та хто має право на допомогу – читайте у матеріалі. 
 
Структура програми: на що витрачається найбільше? 
 
Повну структуру програми на 23 пункти можна подивитися на сайті міської ради.
Але найбільш «вагомих» пунктів програми всього три:
 • Надання адресної матеріальної допомоги
 • Відшкодування пільгових перевезень у пасажирському транспорті по місту
 • Фінансова підтримки ГО, що мають «соціальне спрямування» або таких, в яких працюють особи з інвалідністю. 
Остання версія програми затверджена у 2017 році та діяла протягом 2018-2020 років. за цей період фінансування за програмою поступово зменшувалось: з 16,4 млн грн у 2018 році до 13,1 млн – у 2020 році. Проте, програма відрізняється від інших тим, що послідовно фінансується за всіма 23-а пунктами програми. 

Матеріальна допомога: кому, коли  і скільки?
 
Найбільш «затребуваним» пунктом є надання матеріальної допомоги. Щомісяця 100-150 осіб звертаються до міської ради з проханням надати грошову допомогу. Зазвичай, така допомога надається рішенням виконкому після засідання спеціальної комісії. Наприклад, останнім рішенням виконкому,  матеріальну допомогу отримали 70 осіб на загальні суму 236,6 тис грн. Як пояснила начальниця управління соціального захисту Алла Петренко, 98% заяв на отримання матеріальної допомоги пов’язані із онкологічними захворюваннями. А всього протягом 2020 року таку допомогу отримали 814 осіб
Якщо передивиться список на отримання матеріальної допомоги, то «діапазон» такої допомоги коливається від 1 до 6 тис грн. Звісно, що це не відшкодовує вартість лікування, і багато хто не задоволений такою допомогою. Проте в місті діє програма із забезпеченнями медпрепаратами, де допомогу можуть надати ліками для хіміотерапії. 

Окремий напрямок – допомога грошима тим, хто постраждав від пожежі або надзвичайного лиха. Але допомога в таких випадках теж доволі скромна – приблизно 10 тис. грн (інколи – до 50 тис.грн, але це виняток). Матеріальна допомога у більших розмірах надається у виключних випадках. Наприклад, наразі одразу дві родини збирають кошти на коштовне лікування спинально-м’язової дистрофії у дітей (вартість лікування – близько 2 млн грн.). В таких випадках комісією може бути прийнято рішення про виділення допомоги до 100 тис.грн. Але таких випадків буває 2-3 на рік. 
Адресна матеріальна допомога надається мешканцям міста відповідно до затвердженого Положення, а отримати її можна один раз на рік на родину. Пакет документів включає в себе довідку про склад сімї та довідки про доходи кожного члена родини.
 
 «Часткова» компенсація перевізникам: проблема, яку ніхто не вирішує
 
Ця стаття витрат має пряму тенденцію до зменшення: від 3,5 млн грн у 2018 році до 2,4 млн грн в поточному році. На практиці виглядає так: кожен перевізник подає власні «розрахунки» пільгових перевезень. Ці перевезення формально контролює комісія з чиновників трьох управлінь виконкому. Процес ніколи не був прозорим, позаяк для цього в транспортних засобах відсутні технічні можливості (немає електронних засобів контролю). 
Перевізники рік за роком скаржаться на відсутність 100% компенсації за перевезення пільгових пасажирів. Ситуація у кожного перевізника різна: комусь виділених коштів вистачає майже на весь рік, хтось  по кілька місяців на рік перевозить пільговиків за рахунок збитків підприємства. Чиновники в курсі цього процесу, проте їх мотивація нехитра: грошей на повну компенсацію не вистачає. Тому це залишається  «проблемою перевізника», а інколи «відгукується» пільговикам, яким перевізник відмовляє у послузі. 
 
Допомога ГО «соціального спрямування» та ветеранським організаціям 
 
Така допомога розподіляється на щорічному конкурсі за присутності громадськості та ЗМІ. Наприклад, у 2020 році за такою підтримкою  звернулись 15 громадських організацій, серед яких розподілили на основному конкурсі 2,5 млн грн, на додатковому – ще 380 тис.грн
Надання допомоги на умовах конкурсу передбачає звіт за минулі періоди, тому сам конкурс дає чудову можливість зрозуміти напрямки та масштаб роботи кожної організації. Організації умовно можна розподілити на такі напрямки: 
 • Освітні та реабілітаційні послуги дітям з інвалідністю
 • Ветеранські організації 
 • Організації, що надають послуги певним соціальним групам (онкохворим, наркозалежним, особам з інвалідністю, тощо). 

Багато разів фінансування за цією програмою згадувалось у контексті створення умов для «адміністративного ресурсу». Зокрема, про «сезоні бали», організовані «Червоним Хрестом» для осіб похилого віку з обов’язковою участю міського голови, безліч разів писали місцеві ЗМІ. Проте, ані сам захід, ані участь в ньому чиновників в їх робочий час не припинилися. Ветеранська організація (що охоплює переважно  «ветеранів праці») з великою кількістю  первинних осередків, тісно співпрацює з місцевим «Червоним Хрестом». А сам «Червоний хрест» за місяць до виборів отримав обладнання для облаштування «соляної кімнати» у своєму приміщенні. На відкриття «соляної кімнати» завітав особисто міський голова Ігор Сапожко, проте чиновник не повідомив ЗМІ ані вартість обладнання, ані «спонсора» облаштування кімнати. 
 
Інші види допомоги, сенс яких інколи важко зрозуміти
 
Допомога за цими напрямками здійснюється за окремими положеннями на кожну послугу/допомогу. Більшість з цих пільг прописані у законодавстві, але з джерелом фінансування з місцевого бюджету. Тому просто перерахуємо ці пільги та суму фінансування. Якщо вас цікавить, хто може ними скористатися, радимо звернутися до управління соц.захисту, або вивчити положення про надання пільги (інформація є на сайті міської ради у розділі «рішення виконкому»)
 
 1. Надання одноразової грошової допомоги у 500 грн до Дня перемоги – 14 тис.грн.
 2. Щомісячна доплата 200 грн особам, що досягли 95-річного віку – 74,4 тис.грн
 3. Оплата допомоги тим, хто доглядає особу з інвалідністю – 525,1 тис.грн
 4. Санаторно-курортне лікування ветеранів війни та праці – 192,0 тис.грн.
 5. Одноразова допомога у 200-300 грн особам з інвалідністю до Міжнародного дня осіб з інвалідністю – 320,6 тис.грн
 6. Компенсація житлово-комунальних послуг певним категоріям – 1435,0 тис.грн
 7. Відшкодування пільг на послуги зв’язку (тим, хто користується дротовим зв’язком) – 390,0 тис грн.
 8. Відшкодування пільг при перевезеннях залізницею – 500,0 тис.грн
 9. Щоденне харчування самотніх громадян – 400,0 тис.грн
 10. Надання перукарських послуг пенсіонерам та інвалідам – 181,0 тис.грн
 11. Заміна газових плит, колонок малозабезпеченим – 190,0 тис.грн
 12. Вітання з ювілейним днем народження – 14,2 тис.грн
 13. Проведення акції «Турбота» для соціально-незахищених – 86,0 тис.грн
 14. Здійснення реконструкції та ремонту житла малозабезпеченим особам з інвалідністю – 200,0 тис.грн
 15. Компенсація проїзду раз на рік до іншого населеного пункту постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС – 85,0 тис.грн.
 
При затвердженні програми «З турботою про кожного» міський голова підкреслив, що ця програма жодним чином не пов’язана з виборчими процесами, а діє у Броварах на постійній основі вже понад 10 років. 
А вам вдалось відчути турботу у рамках цієї програми? 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.