Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
11 лис 19:33Актуально


Чи дійсно знімають кошти із зарплат освітян? Думка депутатів, управління освіти та міського голови


Під час позачергової сесії депутати спробували розібратися у питанні, яке бурхливо обговорювали у соцмережах: чи дійсно з освітян «знімають» частину зарплати для фінансування інших потреб міського господарства. Про що дізнались – читайте у матеріалі. 
 
Напередодні сесії міської ради кандидат у депутати Олександр Короленко зробив допис, в якому знову підняв актуальне питання: чи доцільно знімати кошти із зарплат освітян на «термінові потреби міста»?

Раніше цю тему у своєму блозі висвітлювала кандидатка у депутати Надія Лєщик – позаяк із зарплат освітян цього року кошти знімаються далеко не вперше. 
 
Читайте також: 
Заробітну плату дошкільників, позашкільників та тренерів віддали на латання дір.
Ремонти та благоустрій у дворах: за чий рахунок свято?
 
Питання «чим обумовлено зняття 1,7 млн грн. із зарплат освітян» поставила депутатка Ірина Веремчук.


Раніше чиновники фінансового управління перекидку коштів з закладів освіти пояснювали «великою економією» фонду заробітної плати за рахунок значної кількості лікарняних. Проте, наразі на питання відповіла начальниця управління освіти та науки Оксана Мельник. По-перше чиновниця та депутатка попросила усіх «не розповсюджувати у соц.мережах недостовірну інформацію, що не відповідає дійсності». Далі чиновниця «економію» у закладах освіти пояснила тим, що відповідно до постанови Кабміну ще за часів Уряду Володимира Гройсмана, з 01.09.2020р. освітяни мали отримати підвищення зарплат. Проте пізніше вже іншим Урядом ця постанова була відтермінована до кінця 2020 р. Натомість, управлінням освіти планове підвищення зарплат з 01.09 було закладено до міського бюджету на поточний рік. Таким чином, із зарплат не знімають 1,7 млн грн, а лише «не підвищують зарплати» на цю суму. 


Проте депутати «не здалися» та розпитали чиновницю, чому заощаджені кошти не спрямували на інші потреби управління освіти? 

 
Депутатка Ірина Веремчук нагадала, що неодноразово стояло питання про доплати до зарплат освітянам, які мають найнижчі оклади або надто великі навантаження. Зокрема, це стосується медичних працівників у школах та садочках, кухарів та помічників кухарів, помічників вихователів, тощо. Депутатка навела приклад, що на одну медичну сестру у школі припадає від тисячі до 1,5 тисячі школярів, а це велике навантаження. Оксана Мельник заперечила, що тарифні «сітки» окладів у закладах освіти встановлюють ся не на рівні місцевого самоврядування, а на рівні держави. Також чиновниця підкреслила, що у разі необхідності, вводиться «додаткова ставка» медпрацівника у школі. Щодо «навантаження», то чиновниця запевнила, що під час карантину, навантаження на медпрацівників та освітян взагалі, навпаки, зменшилися. 

 
Міський голова пояснив, що 1,7 млн грн нам потрібні на сплату відсотків за кредит на школу. І крім вказаної економії наразі просто нема де взяти на це кошти. Або ми схвалюємо 1,7 млн грн і беремо кредит, або немає коштів – немає кредиту. Депутати одностайно підтримали це рішення. 
 
Ми лише нагадаємо, що протягом цього року (і попередніх – також) діє міська програма  «Про надбавки до посадових окладів працівників освіти у 2020 році».
 За цією програмою, надбавки до 50% до посадового окладу «за напруженість у роботі» отримують 15 категорій посад: від керівників закладів освіти до помічників вихователів. Повний перелік таких посад викладений у тексті цієї програми. Зокрема, надбавки встановлені:
1.Керівникам закладів освіти.
2.Працівникам науково-методичного центру управління освіти і науки Броварської міської ради Київської області.
3.Працівникам господарчої групи управління освіти і науки Броварської міської ради Київської області.
4.Керівнику інклюзивно-ресурсного центру  Броварської міської ради Київської області.
 
Але встановлення надбавок більшості працівників покладено на розсуд керівників закладів освіти. Зокрема, це стосується наступних категорій працівників. 
1.Заступникам керівників закладів освіти.
2.Вихователям-методистам закладів дошкільної освіти.
3. Працівникам харчоблоків  закладів  освіти.
4. Вихователям інклюзивних груп.
5.Асистентам вихователя інклюзивних груп.   
6.Помічникам вихователя.
7.Учителям в класах з інклюзивним навчанням.
8. Асистентам учителя в класах з інклюзивним навчанням.
9. Керівникам гуртків, в яких займаються діти з особливими освітніми потребами. 
10 Працівникам бухгалтерської служби.
11. Медичним працівникам.
 
Як ми бачимо, медичні працівники входять до цього переліку. А чи усі перелічені в цієї програмі насправді отримують надбавки у 50% до окладу, потрібно з’ясовувати. Скоріш за все, ситуація по окремим закладам буде суттєво різнитися. 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти