Відеоспостереження задля боротьби із забруднювачами повітря: виконком підтримав петицію активістів
Де саме мають стояти камери, скільки їх має бути та якого класу – про це говорили на виконкомі. Резюме чиновників наступне: з точки зору вартості заходу – захід доречний та посильний для міського бюджету. Петиція зареєстрована на сайті Броварської міської ради 10 вересня 2020 р. активісткою з екологічних питань Тетяною Кальченко. Активістка пише, що такі великі міста, як Київ, Дніпро та Маріуполь використовують відеоспостереження і такий захід довів свою ефективність. Для того, щоб розгляд петиції не перетворився у чергову формальну відписку, активістка у петиції детально роз’яснює, за якими умовами мають працювати камери, а саме:
Труба на території підприємства ТОВ «орієнтир-Буделемент» має бути обладнана не менш, ніж 6-ма камерами, що дозволить охопити місцевість на 360 градусів за секторами спостереження.
Має бути забезпечено цілодобове постійне відеоспостереження та зберігання історії записів.
Можливість вільного перегляду відео через мережу Інтернет та трансляції кожної камери на Youtube-канал в онлайн-режимі із вільним доступом до всієї історії записів.
Забезпечення якісного обслуговування та оперативного ремонту несправностей.
Авторка петиції просить встановити такий «вузол спостереження з кількох камер» на двох об’єктах у місті – у «центрі найбільших промзон міста, на які надходить найбільше скарг»: на території ТОВ «Орієнтир-Буделемент» та на території колишнього заводу «Торгмаш». Але у першу чергу – на «Орієнтир-Буделементі». Чому – активістка пояснила членам виконкому.
Під час засідання виконкому найбільше членів виконкому турбувало, наскільки камери будуть ефективні, особливо, наприклад, вночі? Також була дискусія щодо орієнтовної вартості камер, які були би ефективними. Зокрема, начальниця відділу звернень громадян Яна Івасик розповіла, що чиновники вже провели роботу щодо вивчення камер.
Проте, активісти наполягали, що навіть недорогі камери все одно ефективні: наразі активістами ведеться відео фіксація навіть звичайними побутовими веб-камерами. Які мають бути камери зазначила авторка петиції.
Чиновники тут же «порахували», що бюджет встановлення відео спостереження – близько до 80 тис.грн, що є «посильною сумою» для міського бюджету. Активісти зазначили, що у першу чергу – негайно – потрібно розпочати підготовчі роботи: встановити електрообладнання на трубу підприємства та підвести Інтернет. Авторка петиції та активісти запевнили, що готові долучатися та допомагати у вирішенні організаційних питань.