м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
вологість:
тиск:
вітер:
МОЗ визначилися з умовами, за яких влітку запрацюють дитсадки
Коли відкриються дитсадки та застосовуватимуться інші пом’якшення залежить виключно від рівня поширення епідемії та впливу сезонних факторів на цей процес. Проте, для органів місцевого самоврядування з 11 травня діятиме концепція «адаптивного карантину»: тобто, ОМС самостійно вирішуватимуть які обмеження залишати в силі в своєму місті з огляду на реальний епідеміологічний стан.
Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко у своєму інтерв’ю виданню РБК-Україна розповів, на яких умовах можливе відновлення роботи дитячих навчальних закладів в Україні.
Основні умови для цього дві. По-перше, це спад епідемії (зниження кількості щоденно виявлених випадків захворювання). А по-друге, це вплив сезонності на хід епідемії, тобто, сезонність має вплинути кількість захворювань у бік зменшення.
Дослівно чиновник висловився так: «Якщо число випадків буде йти до зниження, поліпшуватися, то, можливо, не все літо ми будемо в масках, а досі швидко вийдемо. Можливо, і дитячі садочки відкриємо. Якщо будемо бачити, що сезонність не впливає на поширення інфекції, тоді буде складніше. Якщо щоденна статистика приросту захворівших буде на рівні 350-500 осіб в день, то маска стане невіднятим нашим другом до кінця року.
Нагадаємо, що із сьогоднішнього дня розпочалися перший етап послаблення карантинних обмежень, що діятиме відповідно до постанови Уряду. Що дозволено, а що заборонено, починаючи з 11 травня, Уряд деталізував за допомогою спеціальної візуалізації.

Втім, чиновники неодноразово підкреслювали раніше, що вихід з карантину та дотримання етапів виходу відбуватиметься суворо індивідуально по регіонам України. Наприклад, через високу захворюваність в Києві, послаблення карантину там розпочнеться з 12 травня, а обмеження діятимуть суворіше, ніж в іншим містах. Зокрема, в Києві заборонено користуватися дитячими та спортивними майданчиками.
Раніше чиновники запевняли, що швидкість виходу з карантину залежатиме від динаміки поширення захворювань, і за певних умов може або пришвидшитися, або, навпаки, загальмувати. У своїй нещодавній заяві у ФБ прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що з 11 травня в Україні почне працювати концепція адаптивного карантину. Це означає, що органи місцевого самоврядування зможуть залишати в силі певні карантинні обмеження з огляду на епідеміологічний стан в кожному конкретному місті. Також чиновник закликав «навчитися жити та працювати у нових умовах», маючи на увазі дотримання індивідуальних протиепідемічних навичок, що на його думку, пришвидшить наступний етап пом’якшення карантинних обмежень.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.
Допоможіть нам стати краще.