Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Серпень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Наша група у ФБ
21 лип 14:36Актуально


Реконструкція каналізаційних очисних споруд прискорилась: до кінця липня 2021 року виготовлять ТЕО


КП «Броваритепловодоенергія» за 1,48 млн гривень замовило розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО) проєкту реконструкції каналізаційних очисних споруд міста Бровари. Про це йдеться на сайті Prozorro. 

Як зазначено в електронній системі публічних закупівель, 8 липня цього року комунальне підприємство уклало з ТОВ «Омега Вест Трейд» договір на розробку інвестиційного ТЕО проєкту «Реконструкція каналізаційних очисних споруд в місті Бровари», плану екологічного і соціального управління, включно з планом поводження з відходами, залучення зацікавлених осіб, охорони навколишнього середовища згідно стандартів Міжнародних фінансових організацій. Закупівля послуг відбулась за участі одного учасника, який і став переможцем. Враховуючи те, що кошти на розроблення ТЕО були виділені саме у сумі 1,5 млн грн, домовленість з розробником була досягнута ще до початку закупівлі. 
Ціна договору – 1,48 млн гривень
Даний проєкт реконструкції реалізується в рамках спільного з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) проєкту «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України».

Як вказано в договорі, ТОВ «Омега Вест Трейд» повинно розробити ТЕО вже до 30 липня 2021 року.


У рамках виконання робіт, згідно з технічним завданням, підрядник повинен:
  • оцінити існуючу ситуацію на каналізаційних очисних спорудах Броварів, зробити оцінку роботи каналізаційних очисних споруд та централізованої системи очищення стічних вод, вибрати і обґрунтувати метод біологічного очищення стічних вод і обробки осадів; 
  • запропонувати зміни, які необхідні для покращення роботи насосних станцій, що качають стічні води на каналізаційних очисних спорудах, а також решіток, піскоуловлювачів, первинних та вторинних відстійників;
  • проаналізувати витрати стічних вод на каналізаційних очисних спорудах за 2018-2020 роки, оцінити перспективи збільшення витрат стічних вод та навантажень з урахуванням існуючих тенденцій розвитку та за розрахунками можливих змін населення, промисловості та збільшення покриття послуг і запропонувати розрахункові параметри витрат та навантажень, які будуть використані для визначення розмірів очисних споруд;
  • запропонувати технологію очищення стічних вод, яка буде найбільш прийнятною та надати звіт, у якому буде представлена запропонована технологія очищення, включаючи розрахунки розмірів споруд та основні планувальні рішення.
Відомо, що у 2016 році за кошти міського бюджету був розроблений проєкт "Реконструкції каналізаційних очисних споруд на землях Красилівської сільської ради Броварського району із збільшенням потужності з 22000 м.куб до 37000 м.куб". Замовником проєкту був відділ капітального будівництва БМР. Вартість проєкту в цінах того періоду складала близько 137 млн грн

Про виділення коштів на розробку нового ТЕО стало відомо під час останньої чергової сесії, що відбулась 22.06.2021р. Як пояснила членам бюджетної комісії начальниця УБЖКГІТ Світлана Решетова, міжнародні фонди не розглядають проєктну документацію, виготовлену в Україні. А приймають заявки на будь-яке фінансування виключно на підставі Техніко-економічного обгрунтування, розробленого за міжнародними стандартами. Тому КП "Броваритепловодоенергія" було виділено 1,5 млн грн на поповнення статутного фонду, а конкретно - на роброблення ТЕО. 

З інтревю, наданого керівником Броварської поліції Андрієм Астаф'євим сайту Трибуна-Бровари навесні цього року стало зрозуміло, що поліцією проводиться розслідування кримінальної справи щодо забруденення довкілля в районі каналізаційних очисних споруд. Наш сайт також неодноразово повідомляв про активні слідчі дії: забор проб повітря, грунту в с. Красилівка, а також проб води в р. Красилівка. 

Немає жодних сумнівів у тому, що прискорити вирішення питання реконструкції очисних споруд чиновників примушують активні слідчі дії в рамках кримінального провадження. Проте, такі рішення можна лише вітати. 

Всі фото - Максим Дяченко
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти