Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
26 лис 22:24Актуально


Чи реально у Броварах укласти декларацію з сімейним лікарем


Під час позачергової сесії депутати дізнались багато медичних новин про лікування Covid-19, і не лише. Все найцікавіше ми зібрали в короткому матеріалі.
 
Чи реально зараз підписати декларацію із сімейним лікарем у Броварах? 
 
Практично – нереально. 
Директор міського Центру первинної медицини Ігор Кравцов повідомив депутатам «невтішну статистику». Наразі в місті працюють 36 сімейних лікарів, але з них 5 – перебувають у декретній відпустці. За останні 4 місці звільнилось 6 лікарів з різних причин, але переважно – через значні навантаження та проблеми із здоров’ям. В день кожен лікар приймає в середньому 70 пацієнтів, з них половина – з діагнозом «Ковід». При цьому НСЗУ не відшкодовує сімейним лікарям лікування хворих на Ковід. Такі доплати отримують лише ті, хто працюють у мобільних бригадах (аналог швидкої допомоги, але при амбулаторіях). 
Ігор Кравцов зазначив, що зарплати у лікарів в міських амбулаторіях наразі конкурентні, але не у порівнянні із зарплатами лікарів в Польщі. Наразі в Європі через епідемію Ковіду різко підвищився попит на медичних працівників. Тому не дивно, що багато хто вирішив працювати саме за кордоном. 


Щодо укладення декларацій з сімейними лікарями, то максимальна кількість пацієнтів на одного лікаря – 1800 осіб. Керівник первинної медицини  вкотре наголосив, що населення міста не відповідає статистичним даним зареєстрованих в місті. А фактично в місті мешкає близько 200 тисяч осіб замість 108 тисяч зареєстрованих. Щоб забезпечити всіх первинною медичною допомогою, потрібно щонайменше втричі більше сімейних лікарів. Залучити їх до міста можна лише на умові надання житла – в кредит на пільгових умовах або за іншими варіантами. Але місто має робити кроки, бо лікувати пацієнтів просто нема кому. 
 
Що робити, якщо ви відчуваєте симптоми Ковіду, а декларації з сімейним лікарем у вас немає? 
 
Ви маєте звернутися до найближчої міської амбулаторії, і вас прийме лікар – але у порядку «живої черги». На жаль, не всі пацієнти розуміють свої права та обов’язки. Зокрема, Ігор Кравцов повідомив депутатам про кричущий випадок, що відбувся учора в однієї з амбулаторій. Пацієнт, що належить до пільгової категорії, не погоджувався  на прийом у порядку черги і не знав про «онлайн-запис» на прийом до лікаря. Тому він вдарив в обличчя жінку-адміністратора амбулаторії. Звісно, що такі випадки спонукають медичних працівників звільнятися з роботи тимчасово на час епідемії чи назавжди. 


В підсумку чиновники вкотре пообіцяли, що питання із наданням житла лікарям буде вирішуватися. 
 
Хто має право на ПЛР-тестування та наскільки це доступно
 
З тестуванням все погано. Ігор Кравцов розповів, що двічі на тиждень до обласної лабораторії відвозять десь по 120 тестів. Але не всі зразки приймають – іноді лабораторія перевантажена, і приймають лише частину матеріалу. Звісно, що очікувати результати тестів доведеться ще кілька днів. 
Нещодавно МОЗ видало наказ, за яким безкоштовний тест хворому на Ковід виконується лише один раз. А далі через 12 днів він має «припиняти лікарняний» та ставати до роботи. Якщо на роботі вимагають підтверджуючий тест по відсутність Ковіду, то такий тест хворий має робити за власний кошт (вартість у Броварах – близько 1500 грн). При цьому, в обласній лабораторії навіть програма влаштована таким чином, що двічі зразок матеріалу від однієї людини просто неможливо занести в базу. 
 
Щодо лабораторії в міській лікарні, яку ми отримали безкоштовно на початку року, то її пропускна спосібність дуже мала – 16 тестів на добу. Крім того, лабораторія від великого навантаження вже тричі перебувала у ремонті, і її ресурс «не безмежний». Тому переважна більшість хворих вимушені робити тести за власний рахунок. 
 
 Щодо вчасності тестування, то головний лікар Валентин Багнюк теж розповів депутатам, що  найбільша загроза зараження відбувається у період, коли людина вже заражена вірусом, але немає жодного симптому, тобто, за кілька днів до виявлення хвороби. Дуже часто носіями вірусу є діти, в яких взагалі може не проявлятися жодних симптомів. Але навіть, коли симптоми проявляться і людина звернеться за медичною допомогою, пройде тривалий час, коли людина не знає, що є носієм вірусу. Саме через таку природу вірусу, він дуже швидко поширюється. 

 
Чому хворих на Ковід броварців везуть лікуватися до інших міст
 
Цю ситуацію пояснив секретар міської ради Петро Бабич. Департаментом охорони здоров’я КОДА визначені «опорні лікарні» з лікування основних груп хвороб. Наша Броварська БКЛ визнана «опорною» лікарнею лівобережної Київщини з таких напрямків: лікування інфарктів, інсультів, політравм, діабетів, язв та приймання пологів. 


Валентин Багнюк повідомив, що фактично кожен другий хворий з інфарктом та кожен третій з інсультом – з Ковідом. А сам інфаркт є поширеним ускладненням Ковіду, позаяк ця хвороба різко згущує кров. Саме тому хворих на Ковід з м. Бровари везуть до м. Яготин, Бородянка, Тараща, Переяслав. Саме така схема розміщення хворих визначена на рівні КОДА. 


Рішенням сесії від 26.11.2020р. на закупівлю необхідних ліків у тому числі антибіотиків та гормонів, а також засобів індивідуального захисту лікарів виділено 1 245,0 тис.грн. Головний лікар прокоментував, що цього достатньо для забезпечення потреб лікарні у лікування хворих на Ковід на найближчі 3 місяці. 
 
Як вирішити проблему із забезпечення лікарні киснем
 
Це найголовніша проблема, пов’язана з епідемією, і її важко вирішити на рівні України. Наразі лікарня не без складнощів закупила 20 тон кисню у єдиного постачальника в Україні - «Львівхімпром». Цього кисню вистачить на найближчі 3 місяці. В лікарні є власна киснева станція, але вона експлуатується вже протягом 9 років та повністю вичерпала свій ресурс. 


Тому терміново потребна нова киснева станція з потужністю у 280 літрів кисню у хвилину. Така станція може забезпечити потреби всієї лікарні. Вартість станції близько 90 тисяч євро. Тому лікарні регіону звернулась до Міністерства охорони здоров’я з проханням закупити такі станції хоча би для опорних лікарень за рахунок державного фонду на боротьбу з Ковідом.  Наскільки швидко вдасться вирішити це питання – невідомо, але проблема з киснем дійсно є ключовою для всіх лікарень в Україні.  
 
Один мільйон на забезпечення ліками хворих на онкологію 
 
Ще одна «маленька перемога» цієї сесії. На сесію виносилось питання про виділення коштів в рамках міської програми на закупівлю ліків. Первинний центр медицини звернувся з проханням про виділення 1 млн грн до кінця року (загальні витрати на програму по лікам – 11,7 млн грн у 2020 році). Проте в проєкті рішення замість 1 млн управління фінансів запропонувало виділити 400 тис.грн. Проте депутат міської ради Леонід Черепейнік наполіг, щоб на ліки виділили саме 1 млн грн. Депутат одностайно підтримали свого колегу. 
 
Керівники медичних закладів та чиновники не приховували, що міські амбулаторії та лікарня працюють «на межі своїх можливостей». Допомогти їм можна добровільним обмеженням своїх контактів, щоб не захворіти. 
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти