Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Березень 2024    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
21 кві 18:27Стиль життя


Хворих на COVID-19, в яких хвороба протікає безсимптомно, може бути значно більше – вчені

Враховуючи те, що вірус SARS-CoV-2 з'явився нещодавно, наразі відсутні системні дослідження щодо шляхів його поширення. Однією з проблем є те, що у деяких людей хвороба протікає безсимптомно і носій вірусу може не розуміти, що він наразі є загрозою для інших. Саме ця обставина є причиною швидкого поширення вірусу світом пише сайт УП.Життя.


 

 

З невідомих причин COVID-19 у деяких людей протікає безсимптомно. Проте ці хворі здатні передавати SARS-CoV-2 іншим.


Ще у лютому ВООЗ повідомляла, що випадки захворювання на COVID-19 без жодних симптомів трапляються рідко, а симптоми все одне проявляються згодом. 


Але деякі дослідження вказують на протилежне.


Вчені проаналізували  9 досліджень, в яких вказана кількість безсимптомних хворих. Діапазон поширення хвороби доволі широкий: від 0,76% хворих жителів Ісландії до 36% інфікованих мешканців притулку для бездомних в Бостоні. Але частка безсимптомних хворих серед протестованих незмінно висока: приблизно від 31% до 88%, в середньому 56%. 


Через різні обмеження в цих дослідженнях загальне значення для населення, на думку аналітиків, може бути меншим і становить близько 40%. Проте ці дані поки що не можна застосувати до всього населення, стверджують автори, позаяк для цього потрібні масштабніші дослідження.


Схожі цифри наводить Центр медицини, заснованої на доказах, що базується на кафедрі наук про первинну медико-санітарну допомогу в Університеті Оксфорда: від 5% до 80% людей з позитивним результатом на SARS-CoV-2 можуть не мати симптомів. Тому автори пропонують збільшувати кількість тестувань, щоб зрозуміти, скільки хворих, які не мають симптомів, але при цьому невольно поширюють пандемію.

 

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко пояснив пояснив, чому не тестують пацієнтів, які не мають виражених симптомів. На думку чиновника, саме така модель працює і в інших європейських країнах. І саме така практика дозволяє не збільшувати навантаження як на лікарів, так і на лабораторії, які проводять дослідження. Наразі в Україні достатньо експрес-тестів, але вони проводяться лише тим, хто звернувся за медичною допомогою та має симптоми та показання для проведення тестування. Тому, дослідження впливу хворих без симптомів на поширення вірусу ще доведеться дослідити у майбутньому, але без широкого тестування зробити це неможливо. 

 

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!



Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валют



Допоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти