Допомогти сайту
Актуально
Третього не дано
21:16, 07 січня
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Січень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Наша група у ФБ
23 лис 19:35Актуально


Чіпування дерев в місті: як це відбуватиметься та що дає місту?


Питання «інвентаризації» зелених насаджень стоїть у порядку денному багато років. Але для її реалізації завжди знаходилось купа «але». Наразі за ініціативою активістів з екологічного напрямку створена робоча група, яка має намір вирішити це та інші питання, що стосуються озеленення.
 
Все почалось з петиції з висадки дерев
 
Активісти зареєстрували петицію, в якій просили владу виконати наступне:
  1. Продовжити акцію «Знайди домівку» дереву.
  2. Висадити дерева уздовж вулиці Київської.
  3. Чіпувати усі ново висаджені дерева, а далі – усі дерева в місті.
  4. Не урізати фінансування програм по озелененню міста. 
 
Петиція набрала необхідну кількість голосів та була розглянута під час засідання виконкому. Наслідком розгляду стало утворення робочої групи, яка має напрацювати стратегію з озеленення в місті Бровари. Під час першого же засідання робочої групи активісти дізнались багато інформації про стан озеленення та ознайомились з презентацією технології «чіпування» дерев в місті. 
 
Читайте також: Обіцянки-цяцянки: виконком розглянув дві петиції з екології
 
Чиновники повідомили, що протягом 2020 року в місті знесено 385 дерев, натомість висаджено 651 дерево. Щодо дозволів на знесення дерев, то їх набагато більше. Зокрема, на сторінці «Екологія в Броварах», наведена наступна статистика щодо дозволів на видалення зелених насаджень за роками.
2014 рік – 90 дерев
2015 рік – 407 дерев
2016 рік – 326 дерев
2017 рік – 868 дерев
2018 рік – 1286 дерев
2019 рік – 909 дерев
2020 рік – 782 дерева.
Статистики з кронування, яке часто веде до гибелі дерева, в місті немає. 
 
Також комунальники та чиновники повідомили, що нещодавня «акція» з висадки дерев уздовж вулиці Київської в районі Пекарні-Автошколи  не була погоджена з ними. Дерева висаджені без дозволу, не передані на баланс комунального підприємства, і, найвірогідніше, загинуть. На жаль, це стандартна ситуація з «політичним піаром» на деревах. 
 
Програма з озеленення: реальні плани чи фікція? 
 
Наступним пунктом, яким мають намір зайнятися активісти – це про інвентаризувати пункти програми розвитку та збереження зелених зон. Активісти запитали у чиновників, чому перший пункт програми, яким передбачена інвентаризація зелених насаджень в місті на суму 4,8 млн грн, зник з програми. Чиновники пояснили, що проводились численні консультації з профільними фахівцями, що так ні до чого і не призвели. Також чиновники визнали, що така сума є «не підйомною» для бюджету міста. Проте, на заміну цьому пункту є плани отримати таку послугу, але значно дешевше. А презентація можливої інвентаризації відбудеться сьогодні. 

Наступним пунктом програми, що розібрали на засіданні робочої групи, було створення парків та скверів. Програмою з озеленення передбачено створення 250,0 га зелених насаджень в місцях загального користування (для порівняння – територія центрального парку «Перемога» - 32 га). В програмі перераховані потенційні місця розташування таких паркових зон згідно із Генеральним планом міста. 
За два роки існування програми на жодній з перерахованих у програмі територіях паркова зона не створена. Чиновники пояснили, що «зони відпочинку з озелененням» створюють в рамках іншої міської програми – з будівництва та ремонту об’єктів благоустрою. Та навели перелік таких зелених зон, створених за останні два роки, зокрема наступні.  
  • Зона відпочинку по вул. С. Петлюри, 25
  • Сквер по вул. Шевченка, 4-Б
  • Зона відпочинку по бульв. Незалежності, 10-Б
  • Пішохідна алея по вул. Короленка
Формально, це можна вважати виконанням п.6 програми, яким передбачено створення зелених зон на місцях, що звільнені від незаконних гаражів. 
Щодо пункту 3. Програми, яким передбачено дезінсекцію паркових зон (оброблення території захисними розчинами проти кліщів), то ці заходи були виконані силами КП «Бровари-Благоустрій» в рамках кошторису підприємства. 
Всі інші пункти програми з озеленення фактично не виконані та мають суто формальний, «декларативний» характер. 
 
«Чіпування» дерев: сенс «створювати базу обліку» є лише тоді, коли хтось цієї базою користуватиметься надалі у практичних цілях
 
Друга частина засідання робочої групи була присвячена презентації програмного забезпечення для створення бази «чіпованих дерев». Презентацію проводили розробники програмних продуктів для SMART CITIES, що позиціонують себе як таких, що «створюють якісно новий цифровий стандарт управління містами та громадами». 
Розробники повідомили, що їх продукт вже використовують м. Київ та Буча, проте вартість такого продукту є «комерційною таємницею». Під час презентації з’ясували, що в Броварах фактично відсутня будь-яка системна «початкова інвентаризація» дерев, яка мала обліковуватися ще з радянських часів.  
Далі фахівці наочно пояснили, як здійснюється «чіпування дерев». Для цього використовують спеціальний «молоток», який за допомогою магнітного механізму утримує цвях. 

За допомогою цього цвяху до дерева на висоті, куди зможе дотягнутися людина, «прибивається» пластикова бирка. Пластикова бирка має індивідуальний номер, який заноситься у спеціальний електронний журнал обліку. 

І за цим номером в журнал заносяться всі характеристики цього дерева. Починаючи від фізичних параметрів: породи дерева, його висоти та віку і до точних геоданних цього дерева. Також дерево «закріплено» за конкретною земельною ділянкою та має власний ID номер. Крім того, навіть після знесення такого дерева воно і далі обліковується в базі даних як «пеньок». 

Фахівці пояснили, що є можливість   створити базу даних з тією кількістю параметрів, які потрібні саме для громади Броварів. А почати доведеться з визначення земельних ділянок під зеленими насадженнями: їх сформованість та належність певному власнику. Також при цьому  робоча група дізналась, що нарешті на сесію міської ради виноситься питання затвердження меж земельних ділянок під парками «Перемога» (32,0 га) та «Приозерний» (10 га). Тому одностайно вирішили, що почати інвентаризацію потрібно саме з офіційних паркових зон. 
Далі була тривала дискусія: хто має проводити інвентаризацію та хто використовуватиме  її дані. За тоном дискусії було зрозуміло, що комунальники «не у захваті» від перспектив додати до своєї щоденної роботи ще у великий обсяг робіт з інвентаризації дерев. До того ж, інвентаризація – це безперервний процес. Також комунальники скаржились, що бажаючих працювати на дільниці озеленення в місті мало, а персоналу бракує і без інвентаризації. 
Розробники пояснили, що можуть в рамках запровадження програми провести інвентаризацію перших 20 тисяч дерев. Але це не матиме сенсу, якщо цей процес не продовжувати і далі, а дані не використовувати у практичній площині. Тому робоча група повернеться до розгляду питання на наступних засіданнях. 
 
А ви як вважаєте: чи потрібна місту інвентаризація зелених насаджень? 
 
 
 
  
  
 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.