Допомогти сайту
Актуально
Досвідчений РІЄЛТОР
м.Бровари та район
тел. (067) 192 52 18
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Грудень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
Наша група у ФБ


ПП «За майбутнє»: реальна опозиція чи необхідність «захищати бізнес»


ПП «За майбутнє» стрімко набирає обертів як в Україні, так і в Київської області та м. Бровари. Список цієї партії можна вважати унікальним: він об’єднав «непримиренних» опонентів чинної влади. А чи є вони справжньою опозицією – спробували розібратися у матеріалі. 
 
Політична партія «За майбутнє» бере участь у виборах в усіх регіонах України, позиціонує себе як «центристську». Очолює партію Ігор Палиця, а сам партійний бренд тісно пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським. Якщо судити по партійним спискам регіонів, у тому числі Київської області, під цим партійним брендом на вибори йдуть багато колишніх членів «Партії регіонів», «Наш край» та інших «міцних господарників», не обтяжених «ідеологічними принципами». Партійний бренд новий, але виявився доволі популярним серед місцевих «господарських еліт».
Реальний борд у Великодимерській громаді (фото - з соціальних мереж)

Партія явно не має проблем з фінансуванням, позаяк є беззаперечним лідером українського сегменту ФБ, як така, що з великим відривом від конкурентів витратила найбільшу суму коштів на таргетну рекламу політичної сили: загалом понад 250 тис долл США. 
 
Три керівника бізнесу та члени їх колективів
 
В списку цієї політичної сили – багато підприємців та «топ-менеджменту» двох великих броварських підприємств. А як повідомляють самі представники цієї політичної сили – кандидатів у список відбирали за принципом «професіоналів, що зможуть «закривати напрямки» у роботі майбутньої ради Броварської ОТГ». Крім підприємців у списку є кілька медичних працівників на чолі з «політичним важковаговиком» - директором КНП «Броварська БКЛ» Валентином Багнюком. А прикрашають список традиційно – митцкиня Оксана Круковська (художній керівник відомої у Броварах студії танцю «Мальва») та відомий тренер Сергій Опенько (тренер та керівник відомого спортивного клубу із східних єдиноборств «Спартак»).  
Перше, що кидається в очі – це те, що переважна частина списку складається з представників двох підприємств: ТОВ «Броварський заводобудівельний комбінат» та ТОВ «Броварський алюмінієвий завод». Перша п’ятірка політичної сили складається з 4-х представників цих підприємств та «нового обличчя» - Тараса Чекурди. А загалом у списку кандидатів до ради Броварської ОТГ – 14 (!) кандидатів, що працюють на цих підприємствах. Ще одним підприємством, що представлено кількома кандидатами, є КНП «Броварська БКЛ»: окрім керівника, до ради ОТГ балотуються ще дві співробітниці підприємства. 
Тарас Чекурда та Валентин Багнюк (фото - з соціальних мереж)

Крім підприємців, до списку входить чинний сільський голова с. Княжичі Віктор Петренко, багаторічна керівниця «паспортного столу» у Броварах Лідія Петрик, кілька керівників управлінь Броварської районної адміністрації. Зокрема, до списку потрапила начальниця відділу архітектури Броварської РДА Тетяна Харитонюк та директорка комунального закладу Броварської районної ради «Центр позашкільної освіти» Тетяна Куць. Є й «незалежні професіонали» - представники адвокатських контор: Юлія Миколаєць (адвокатська фірма «Статус») та Олексій Польський(адвокатське бюро Польського). 
Юлія Миколаєць 
 
Особистий конфлікт чи необхідність захищати свій бізнес? 
 
Політична сила "За майбутнє" у Броварах позиціонує себе як «непримиренну опозицію» до міського голови. У такої позиції є свої «корені»: ТОВ «Броварський алюмінієвий завод» та ТОВ «Броварський заводобудівельний комбінат» - з дуже небагатьох представників «великого бізнесу» у Броварах, що не увійшли до кола «наближених до міського голови». Обидва підприємства поєднує те, що вони раніше заявляли про рейдерські атаки на свій бізнес та протистояння цьому. 
ТОВ «Броварський алюмінієвий завод» є підприємством з виробництва металоконструкцій з безперервним циклом виробництва. Саме тому підприємство напряму залежить від безперебійного постачання газу. Протягом останніх двох років підприємство мало кілька гучних конфліктів з постачальником газу. Постачальник газу звинувачував ТОВ «Броварський алюмінієвий завод» у «втручанні у роботу вузлу обліку», підприємство звинувачування відкидало. До конфлікту були залучені правоохоронці і навіть народний депутат Микола Галушко, що був особисто присутній під час загострення конфлікту. В підсумку підприємство довело у суді свою невиновність, але спроби вплинути на роботу підприємства через «перекриття газопостачання» не припинились. Остання спроба «вплинути на підприємство» відбулась нещодавно, у жовтні 2020 року. На жаль, під час конфліктів сторони не надавали коментарі засобам масової інформації.
 
Через таку ситуацію, керівник ТОВ «Броварський алюмінієвий завод» Сергій Шапран (номер 1 списку партії «За майбутнє») у приватних розмовах не приховує, що балотується з метою насамперед «захистити свій бізнес». Балотування у депутати для нього є не «першим досвідом», але у період між балотуваннями його важко назвати «політично активним гравцем місцевого рівня». 

Олена Дудар – другий номер у партійному списку теж є «давнішнім опонентом» чинної міської влади. Причину конфлікту ввстановити важко, але під час сесій, депутатських комісій та нарад міський голова та його заступники неодноразово згадували підприємство та особисто Олену Дудар у негативному контексті. Зокрема, лунали звинувачування у спробах «рейдерського захоплення» земельних ділянок комунальної форми власності підприємством, яке очолювала Олена Дудар. Між ТОВ «БЗБК» та міською радою були «розбіжності» щодо сплати орендної плати за оренду ділянок комунальної власності міста. Влада висувала претензії щодо вини забудовника у поганому стані благоустрою 10-го мікрорайону міста (район новобудов по вулиці Грушевського), позаяк саме тут великі території тривалий час були в оренді у забудовника. 
З іншого боку, не секрет, що міська влада доволі успішно просувала інтереси інших забудовників, а з одним з них навіть утворила «політичний альянс» у вигляді списку на балотування від ПП "Команда Ігоря Сапожка "Єдність". У нещодавньому інтерв’ю проєкту #proБро народний депутат 7 та 8 скликань Павло Різаненко висловив думку, що представники ТОВ «БЗБК» балотуються до ради ОТГ через необхідність «відстоювати інтереси бізнесу серед інших забудовників». 

Читайте також:  На якість виборчого процесу впливає політична конкуренція

Іншим «непримиренним противником» чинного мера є керівник лікарні Валентин Багнюк. Про цей конфлікт було написано достатньо, хоча мало хто зрозумів причини та сутність конфлікту. Конфлікт має «відносно спокійні» або «гострі» фази та особливо яскраво проявився під час першої хвилі епідемії Ковід-19. Під час однієї із сесій міської ради міський голова вимагав від депутатів надання йому повноважень на «дисциплінарний вплив» щодо керівника лікарні. Міський голова посилався на те, що вказівки начальника відділу охорони здоров’я не виконуються, а чиновники БМР не допускаються у лікарню для інспектування. Депутати вимагали присутності та звіту керівника лікарні, але навіть без його заслуховування надали ті повноваження, що вимагав чиновник. В підсумку, це ні до чого не призвело, протистояння триває, й, ймовірно, триватиме вже у новій раді ОТГ. 
 
Опозиція чи віддзеркалення влади? 
 
Немає жодних сумнівів, що представники цієї політичної сили жодним чином не пов’язані із міським головою, не створять з ним коаліції у майбутній раді та не підуть на поступки. Але чи будуть вони діяти більш конструктивно та на благо громаді? 
Опозиційність ПП «За Майбутнє» не викликає сумнівів з огляду на те, що політ сила є «можливо причетною» до створення «клону» партії «Єдність» (яка з двох «Єдностей» - Ігоря Сапожка або Олександра Омельченка є «клоном» залишимо за дужками). Принаймні, збори політичної партії «Єдність Олександра Омельченка» відбувались на території ТОВ «Броварський алюмінієвий завод». Реєстрація загалом-то «непрохідної» партії так розлютила міського голову, що він особисто був присутнім на засіданнях ТВК, але рішення і ТВК і судів було на боці ПП «Єдність Олександра Омельченка». 
Тобто, ми маємо непримиренну опозицію – і у чомусь це добре для майбутньої ради ОТГ, до якої Ігор Сапожко заводить лояльних кандидатів через кілька партійних списків (найбільше – через  ПП «Батьківщина» та ПП «УДАР»). Але з іншого боку, сама побудова партійного списку «За майбутнє» є цілковитим віддзеркаленням принципу побудови партійного списку самого Ігоря Сапожка: і в «За майбутнє» і в «Команда Ігоря Сапожка» критично мало «незалежних гравців». Обидва списки побудовані на «жорсткій вертикалі влади», а усі майбутні «депутати» навіть без застосування «імперативного мандату» залежать від своїх керівників-роботодавців. І це точно не сприятиме демократії у майбутній раді.
 
Громадська активність кандидатів  
 
Даних про це небагато. Але з власних джерел нам відомо про ремонт в інфекційному відділенні лікарні за рахунок спонсорських коштів від Сергія Шапрана кілька років тому. У 2017 році команда Броварського алюмінієвого заводу масово доєдналась до висадки дерев по вул. Київській (на жаль, дерева не вижили). 
 
Читайте також:  «Усім миром»: підприємства, організації, ентузіасти та активісти «озеленили» парк Шевченка та Київську 
 
Щодо Олени Дудар, то на її сторінці у ФБ є згадки про окремі благодійні проєкти, а її сестра та громадська активістка Олександра Дудар рік тому писала, що родина витрачає 200 тис грн на благодійність щороку. Сама Олександра Дудар відома кількома проектами у Броварах, зокрема, була спів засновницею школи BroBots, а цього року активно долучалась до роботи медично-сортувального містечка у лікарні під час першої хвилі епідемії. 
Валентин Багнюк завдяки фонду обласного депутата також надавав благодійну допомогу тим, хто до нього звертався. Як обласний депутат залучив значні суми з обласного бюджету на ремонт броварської лікарні, а також – на лабораторію, що виконує ПЛР-тестування. 
Але найбільш відомими громадськими діячами списку є Оксана Круковська, яка багато зусиль доклала для розвитку мистецтву танцю у Броварах та заснувала відомий колектив «Мальва». А також Сергій Опенько, який не лише є тренером із вагомими спортивними здобутками своїх вихованців, але й має власні ідеї щодо розвитку спорту у Броварах. 
 
 
 Ангеліна Козлова 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.