Допомогти сайту
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Жовтень 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
Наша група у ФБ


«УДАР Віталія Кличка» у Броварах: «чесне партнерство» з владою та забудовником


Розбираємо ще один список на балотування: на цей раз - ПП «УДАР Віталія Кличка». Партія йде наступною тому, що дуже точно повторила тенденції двох «провладних партій» у Броварах:  ПП «Команда Ігоря Сапожка «Єдність» та ВО «Батьківщина». 
 
Для того, щоб визначитися, хто з політичних сил у Броварах «влада», а хто «опозиція», не потрібно добре орієнтуватися у місцевій політиці. Якщо проїжджаючи вулицю Київську ви бачите кілька бордів однієї партій – можете бути впевнені, що це – суто «провладні» партії. А ось про «опозиційні» сили ви дізнаєтесь з бордів, що розташовані поза межами міста – наприклад, по дорозі до Києва. Принаймні, одразу кілька кандидатів нам повідомили, що дозвіл на розіщення політичної реклами на бордах узгоджується у "головному кабінеті адміністрації міста".  
Поки що вулиця Київська – скільки можна окинути оком – виглядає ось так. 

Або так. 

Також, хоч і у меншій кількості, але борди партії «УДАР» ви в місті обов’язково помітите. А чому – дізнаєтесь з нашого матеріалу про детальний аналіз списку цієї партії. 
 
ПП «УДАР»: не перша спроба «аншлюсу»
 
Партія «УДАР» не вперше пробує бути представленою у Броварській міський раді: така фракція існувала у БМР каденції з 2010 по 2015 рік. Вона була представлена 4-ма депутатами, а саме:
  • Ярослав Погарський
  • Михайло Бабин
  • Олексій Кириченко 
  • Вадим Колесніков
Виходячи з того, що рідний племінник міського голови Ігоря Сапожка Вадим Колесніков потрапив до БМР за списком цієї партії, можна судити про те, фракція «УДАРУ» у минулій каденції була «не чужої до владі». 
Проте, ситуація кардинально змінилась, коли у 2012 депутатом ВРУ від партії «УДАР» був обраний Павло Різаненко. Згодом у Броварах був створений новий осередок партії, який став «центром опозиції». Головою місцевого осередку був Роман Сімутін, а його заступниками – депутат Юрій Чередник та журналіст Андрій Качор
Відношення між владою та «УДАРом були настільки напруженими, що у червні 2013 року депутату БМР Роману Сімутіну спалили авто прямо у дворі багатоповерхівки, де він мешкав
Втім, на виборах 2015 року, партія УДАР не брала участь як окрема команда, а колишні «УДАРівці» переважно балотувались за списками партії Блок Петра Порошенка. 
Щодо місцевих виборів цього року, то з власних джерел нам відомо, що за можливість балотуватися від «УДАРу» боролись кілька команд. Проте зустрілись з типовою для місцевих виборів "пропозицією" «профінансувати обласний штаб Київської області». Що за цим стоїть, спробуйте здогадатися самі. 
І якщо серед активістів таких «фінансових можливостей не знайшлось», вони знайшлись у інших учасників виборчих перегонів. У кого саме – зрозуміло з матеріалу.  
 
Списки «УДАРу» на виборах-2020: тісні зв’язка із владою та забудовником. Перша пятірка
 
Очолює список досвідчений депутат Євген Гредунов: у разі обрання депутат піде на 3-ю поспіль каденцію у міській раді. А усього для депутата – це вже 5-ті вибори, починаючи з 2002 року, коли він вперше балотувався на посаду міського голови. В каденції з 2010 по 2015 роки Євген Гредунов перебував у фракції Європейської партії України, у каденції 2010-2015 років – у фракції БПП/Європейська солідарність. Але депутат підкреслює, у тому числі, у своєї автобіографії, що ніколи не був членом жодних партій. 

Щодо місця роботи, то воно у депутата-бізнесмена беззмінне вже понад 25 років: він директор ТОВ ВКФ «Талисман ЛТД». 
Другий номер списку – також «беззмінний депутат кількох каденцій» Володимир Чаюн. У минулій каденції депутат обирався від «партії» «Фронт змін», у поточній – від ПП «Самопоміч». Депутат на  відміну від своїх колег по фракції доволі тихо пережив усі «буремні події», що спіткали цю фракцію у поточній каденції. Він досі залишився членом фракції «Самопомочі», проте абсолютно послідовно в принципових голосуваннях підтримував міського голову. Саме голос цього депутат неодноразово був «вирішальним» у прийнятті складних рішень, наприклад, таких, як схвалення кредиту на 160,0 млн грн нещодавно. 
 
Читайте також: Ігор Сапожко: 100 відсотків коштів кредиту підуть на школу. Як депутати приймали скандальне рішення 
 
Тому Володимир Чаюн – один з дуже небагатьох депутатів, хто був запрошений на першій офіційний з’їзд ПП «Команда партії Ігоря Сапожка «Єдність». Формально, він – не член цієї партії, проте, він на 100% - член цієї політичної команди. І вже не перший рік. 
 
Читайте також: Просто неба та без палких промов: відбувся перший з’їзд ПП «Команда Ігоря Сапожка «Єдність»
 
Номер 3 і 5 першої п’ятірки партії представлені подружжям Костянтина та Яни Ліпських. Костянтин Ліпський, вочевидь, володіє гарними діловими якостями, позаяк у 30-ти річному віці одразу став заступником директора великого комунального підприємства – КП «Бровари-Благоустрій» (раніше там не працював). Зазначимо, що мова йде про підприємство з річним обігом близько 100 млн грн та статутним фондом у 350 млн грн. Не менш вражаючі успіхи і у його дружини – Яни Ліпської, яка поза конкурсом стала начальницею відділу експлуатації комунальних об’єктів, інфраструктури та транспорту УБЖКГІТ. Нагадаємо, УБЖКГІТ – це управління, яке освоює річний бюджет близький до 200 млн грн.
Яна Ліпська на відкритті нового стадіону - у центрі 

Почасти, такий успіх може пояснюватися тим, що у Костянтина Ліпського був спільний бізнес з племінником Ігоря Сапожка Вадимом Колесніковим. За даними сайту Opendatabot в липні 2016 року в м. Маріуполі було зареєстровано ТОВ «Грейтрейд», співвласниками якого були Вадим Колесніков та Костянтин Ліпський, останній також був керівником підприємства. Вид діяльності підприємства – «неспеціалізована оптова торгівля», а статутний фонд вельми солідний – 1 млн грн. Підприємство досі працює та є платником ПДВ, але наразі обидва колишніх засновника вийшли із підприємства. Проте, ці зв’язки неспростовно підтверджують, що родина Ліпських пов’язана з родиною міського голови бізнес-зв’язками у минулому. 
 
Замикає першу п’ятірку Оксана Троценко – донька та перший заступник Євгена Гредунова у сімейному бізнесі – ТОВ ВКФ «Талисман ЛТД». Але у Оксани Євгенівні не менш цікаві інші родинні зв’язки: вочевидь, вона є невісткою іншої кандидатки з першої п’ятірки, але вже ПП «Команда Ігоря Сапожка «Єдність» - Тетяни Троценко. В свою чергу, Тетяна Троценко є директоркою ТОВ «Технополіс-1» (магазин «Ельдорадо»), тобто, напряму входить до орбіти підприємств Віктора Поліщука
 
Читайте також: Хто стоїть за списками: розбираємо списки політичних партій на місцевих виборах
 
Під час відкриття приватного музею Євгена Гредунова нам вдалось вдалося поспілкуватися з Оксаною Троценко, і вона коротко розповіла про своє кандидатування. Зокрема, розповіла, що готова до хейту через родинні зв’язки та заможність родини, проте, відчуває себе «окремою бойовою одиницею», має практичний досвід у бізнесі та вважає себе активісткою. Проте, враховуючи «потужний десант» кандидатів від забудовника у міську раду цього скликання, конфлікт інтересів у кандидатки буде очевидним. Але про конфлікт інтересів трохи згодом. 
 
Читайте також: Мрії збуваються: Євген Гредунов відкрив музей старовинної зброї та розповів про плани
 
Списки «УДАРу» на виборах-2020: тісні зв’язки із владою та забудовником. Список до Броварської ОТГ
 
Список партії на вибори до ради Броварської ОТГ невеликий – всього 21 особа замість 38 можливих. Майже весь список складається із представників бізнесу. Цікавим є те, що у списку партії «УДАР» немає жодного члена цієї партії. Одразу виділимо групу кандидатів, що напряму пов’язані з компаніями Віктора Поліщука.
  1. Дмитро Гогольчук – комерційний директор ТОВ «РЛЦ»
  2. Вячеслав Миронець – начальник охорони (!) ТОВ «Євробетон»
  3. Вячеслав Сергієнко – ТОВ «Техенерготрейд»
 
Усіх інших представників бізнесу об’єднує те, що вони жодним чином не пов’язані з Броварами: переважно, працюють або у Києві, або в інших містах. Але є два цікавих підприємця. Наприклад, Дмитро Дротвинський працює у ТОВ «Інвест форейн трейд» - саме у тому ж маловідомому підприємстві, в якому працює ще один кандидат з ПП «Команда «Єдність» - Тарас Леочко. Підприємство зареєстровано у Києві рік тому, за видом діяльності здійснює «прокат відеозаписів і дисків» і жодним чином не пов’язано з Броварами. 
Іншим цікавим підприємцем є директорка великого оператора зовнішньої реклами у Броварах (власника кількох десятків рекламних бордів) – ТОВ «Вальтер» Катерина Гончаренко. Тільки в одному рішенні виконкому – від 04.11.2015р. ми нарахували у цього оператора 26 об’єктів зовнішньої реклами. Цікаво, що чергове продовження оренди на наступні 5 років має відбутися зовсім скоро – 04.11.2020р. Чи не є це підставою «податися у депутати»?
 
Список «УДАРу» у районну та обласну ради
 
Тут майже «без сюрпризів»: у першій п’ятірці до районної ради балотується дружина Євгена Гредунова – Людмила Гредунова, директорка ТОВ «Полімер-колор». Також у списках на райраду є донька депутата-бізнесмена Марія Гредунова – директорка ТОВ «Талсі Констракшн». Серед осіб, що балотуються одночасно і до ради Броварської ОТГ і до райради, присутні Володимир Чаюн, Олександр Нестерено – директор ТОВ «АГС» та Катерина Гончаренко – директорка ТОВ «Вальтер».
 
Але у списках ми помітили ще одного «знакового кандидата», присутність у списках якого багато про що свідчить. У списках балотування до районної ради присутній рідний племінник Ігоря Сапожка та молодший брат Вадима Колеснікова – Костянтин Колесніков. Молода людина 1997 року народження вже отримала середню освіту та працює приватним підприємцем.
А до облради за списком цієї партії обиратиметься ...Вадим Колесніков
Також балотуюється колишній УДАРовець Ярослав Погарський, Костянтин та Яна Ліпські, Людмила Гредунова та Оксана Троценко.
Таким чином, члени родини Ігоря Сапожка на цих виборах балотуються щонайменше за списками трьох політичних партій: ПП «Команда Ігоря Сапожка «Єдність», ПП «ВО «Батьківщина» та ПП «УДАР Віталія Кличка». Що може більш переконливо свідчити про «реальний плюралізм політичних вподобань» в цій родині?! 
 
Нічого особистого – просто бізнес
 
Буквально кілька тижнів тому голова списку ПП «УДАР» Євген Гредунов відкрив приватний музей старовинної зброї та старожитностей у Броварах. Це, без перебільшення, видатна культурна подія не лише для нашого міста – музей викликає зацікавленість у музеїв із «світовим ім’ям». 
На подію завітав особисто міський голова Ігор Сапожко та секретар міської ради Петро Бабич. Під час коментарів про подію, було помітно, що відносини між депутатом та міським головою не зовсім дружні. Але це не заважає Євгену Гредунову переважно підтримувати позицію міського голови у «принципових голосуваннях». 
 
Вже не перший рік депутату-бізнесмену закидають те, що він є «стратегічним» постачальником віконних конструкцій для великого забудовника - ТОВ «Альянс Новобуд». Зокрема, цей забудовник збудував ЖК «Зелений квартал», «Лісовий квартал», «Крона-парк-1 і 2», ЖК «Лавандовий», тощо. Депутат неодноразово пояснював, що місцевий постачальник для місцевого забудовника – це абсолютно нормально, це робочі місця для містян та податки місту. З цим можна погодитися, "але є одне але".
Наразі складається ситуація, що великий забудовник масово «йде до влади» і вочевидь, що не з метою «розвивати місто». Такий похід свідчить лише про одне: забудовник має на Бровари «стратегічні плани» і навряд чи вони на 100 % співпадатимуть з інтересами громади. Враховуючи ці обставини, «конфлікт інтересів» у депутата-бізнесмена та членів його родини невідворотній. 
Так, «мистецтво місцевої політики» полягає у тому, що будь-яке рішення, вигідне забудовнику, влада намагається «загорнути у гарну обгортку». Тому «промерській більшості» у БМР нескладно пояснити будь-яку свою позицію «інтересами громади». Втім, усім, хто спостерігає за процесами ретельно, зрозуміло, хто та на чиєму боці грає та чому так відбувається.  
 
Отже, більшість з партійного списку «УДАРу» - як і будь-якого «бізнесмена у владі» - очікує випробування конфліктом інтересів. І усі ми станемо свідками відповіді на питання «to be or not to be». Звісно, якщо партія потрапить до ради ОТГ або району. 
 
  
 Ангеліна Козлова 
Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.