Допомогти сайту
Актуально
Місце для Вашої реклами
Погода у Броварах
Погода
Авторізація
Календар публікацій
«    Червень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Наша група у ФБ
08 чер 15:00Стиль життя


Відпочинок за кордоном із дітьми: що треба знати перед поїздкою

Літо − сезон подорожей та відпусток. Країни поступово виходять з карантинних обмежень та починають відкривати свої кордони для туристів. Кожна держава має свої певні правила: хтось вимагає негативний результат ПЛР-тесту та сертифікат про вакцинацію, а хтось − тест на антиген та заповнення спеціальних форм та бланків.

Але все ж таки більшість країн, куди можуть поїхати українці відпочити, вимагають наявність негативного результату ПЛР-тесту, зробленого максимум за 72 чи 48 годин до в’їзду в країну.

Не забувайте перевірити термін закордонних паспортів як дорослих, так і маленьких членів родини.  Деякі країни, керуючись власними правилами, відмовляють у перетині їхнього кордону тим, у кого за пів року (і менше) спливає термін дії паспорта.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років - строком на 10 років.

Якщо ж планувати відпочинок за кордоном з дітьми треба не забувати про оформлення певних документів, щоб уникнути проблем на митниці.

Виїзд дитини за кордон здійснюється наступним чином:
 • Якщо дитина досягла 16 років, то вона має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Тобто без офіційного дозволу та без супроводу батьків та осіб, що їх заміняють.
 • Якщо дитина не досягла шістнадцяти років, то вона має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними. Якщо неповнолітня дитина має їхати з одним батьком, потрібна нотаріальна завірена згода від іншого з батьків.

Порядок виїзду дитини без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

 • якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;
 • якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;
 • у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
 • свідоцтва про смерть другого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
 • рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
 • рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
 • довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Сподобалася стаття? Поділіться з друзями!Друзі, сподобалася стаття? Допоможіть нам стати краще.

Допомогти Бромедia

Додати коментар
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail:
Код:
оновити, якщо не видно коду
Введіть код:
Вci новини
Ми у Facebook


Курс валютДопоможіть нам
Ми повністю незалежне видання.
У нас немає інвесторів і спонсорів. Тому нам дуже потрібна Ваша фінансова підтримка.
Нам допоможе кожна гривня.

Допоможіть нам стати краще.

Допомогти